لطفا کپی نکنید، روا نیست!

لطفا کپی نکنید، روا نیست!

نوشته شده در قسمت : وبلاگ ، توسط مدیر سایت

از اینکه سایت ویکی‌درینک توانسته جای خود را در فضای مجازی و حتی حقیقی باز کند خوشحالیم. از رسانه‌ها و سایتهای مختلفی که در مورد ویکی‌درینک می‌نویسند صمیمانه متشکریم و حتی از آن دسته از سایتها و دوستانی که مطالبمان را با ذکر منبع و ماخذ می‌نویسند هم گلایه نداریم.
اما… اما باور کنید که تولید محتوا، ترجمه و گردآوری مطالب و عکاسی در بخش‌های مختلف سایت واقعا کار زمان‌بر و حتی هزینه‌بری است.
گاهی که بر اثر تصادف و ایمیلی که دوستان‌مان برایمان ارسال می‌کنند می‌بینیم در برخی سایتها و رسانه‌ها بدون ذکر ماخذ و حتی با ذکر ماخذ اما بدون اینکه به منبع اصلی لینک بدهند مطالبمان را کپی می‌کنند متاسف می‌شویم!
به عنوان نمونه سایت بزنیم بیرون روی تصاویری که ما از کافه‌ها تهیه کرده‌ایم واتر مارک سایت خودشان را زده‌اند!! و در بخش جزئی و آن هم در برخی مطالب اسم سایت ویکی‌درینک را (آن هم بدون لینک به مطلب اصلی) نوشته‌اند.

.

.

در آخر خواستیم بنویسیم از آنجایی که متاسفانه اگرچه قانون کپی‌رایت در کشورمان جایی ندارد، اگر که برایتان هنوز اصول اخلاقی و حرفه‌ای جایی دارد؛ کپی نکنید، روا نیست!

.

سایت بزنیم بیرون کپی برداری یا محتوا

نظرات کاربران

2 پاسخ به “لطفا کپی نکنید، روا نیست!”

  1. فرزین گفت:

    از تمام زحمتایی که کشده میشه تا مردم با نوشدنی های مختلف آشنا بشن مننونم . من تازه به یک شهر جدید نقل مکان کردم و دارم روی این موضوع که نوشیدنی به جز چای هم هست که میشه با اون و خستگی رو در کرد بین همکارام کار میکنم به اونا یاد دادم که با دم کردن قهوه برای خانوماشون می تونن یک روز پرتنش رو به یک شب آروم تبدیل کرد ، تا حالا 3 نفر همکارام این موضوع رو پذیرفتن

    • مدیر سایت گفت:

      دوست عزیز از پیامتون سپاسگزاریم و امیدواریم که در هدف معرفی نوشیدنیهای جدید هم موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.