سکنجبین در واقع سرکه و انگبین و مخلوطی است از سرکه و عسل که به میزان و مقدار معین در هم می‌آمیختند و از مخلوط آن شربتی خوش گوار و معطر وفرح بخش به وجود می‌آوردند. در برخی نقاط که عسل یافت نمی‌شد یا می‌خواستند شربتی ارزان قیمت فراهم کنند سکنجبین را از مخلوط سرکه و شکر تهیه می‌کردند ولی همچنان آن را سکنجبین می‌نامیدند. و امروز که عسل گران یا کمیاب تر از گذشته شده به طور کلی این شربت را با شکر تهیه می‌کنند. می‌توانید سکنجبین را به صورت آماده از فروشگاههای موارد غذایی تهیه کنید. اما برای تهیه این نوشیدنی علاوه بر سکنجبین به مقداری خیار و آب نیاز دارید.

نوشیدنی سنتی با خیار و سکنجبین

ابتدا خیار را پوست کرده و آنرا رنده کنید، سپس با آب و مقداری سکنجبین ترکیب کرده و حدود ۵ ساعت درون یخچال قرار دهید. این نوشیدنی مانند بسیاری از نوشیدنی‌های دیگر می‌تواند برای افراد مختلف و بر اساس ذائقه‌شان متفاوت باشد اما در حالت کلی نسبت آنرا۴۰درصد خیار رنده شده و ۶۰ درصد آب و سکنجبین در نظر می‌گیریم. نوشیدنی شما آماده است، آنرا به همراه یک قاشق در یک لیوان بزرگ سرو نمایید.

این نوشیدنی بسیاربرای گرمازدگی مفیدبوده و درفصل گرماباعث افزایش شادابی و افزایش مقاومت فرد دربرابر گرما می‌شود. نکته: از یخ زدن نوشیدنی جلوگیری شود.

نظرات کاربران

پاسخ دهید

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.