سکنجبین در واقع سرکه و انگبین و مخلوطی است از سرکه و عسل که به میزان و مقدار معین در هم می‌آمیختند و از مخلوط آن شربتی خوش گوار و معطر وفرح بخش به وجود می‌آوردند. در برخی نقاط که عسل یافت نمی‌شد یا می‌خواستند شربتی ارزان قیمت فراهم کنند سکنجبین را از مخلوط سرکه و شکر تهیه می‌کردند ولی همچنان آن را سکنجبین می‌نامیدند. و امروز که عسل گران یا کمیاب تر از گذشته شده به طور کلی این شربت را با شکر تهیه می‌کنند. مي‌توانيد سكنجبين را به صورت آماده از فروشگاههاي موارد غذايي تهيه كنيد. اما براي تهيه اين نوشيدني علاوه بر سكنجبين به مقداري خيار و آب نياز داريد.

نوشیدنی سنتی با خیار و سکنجبین

ابتدا خيار را پوست كرده و آنرا رنده كنيد، سپس با آب و مقداري سكنجبين تركيب كرده و حدود 5 ساعت درون يخچال قرار دهيد. اين نوشيدني مانند بسياري از نوشيدني‌هاي ديگر مي‌تواند براي افراد مختلف و بر اساس ذائقه‌شان متفاوت باشد اما در حالت كلي نسبت آنرا40درصد خيار رنده شده و 60 درصد آب و سكنجبين در نظر مي‌گيريم. نوشيدني شما آماده است، آنرا به همراه يك قاشق در يك ليوان بزرگ سرو نماييد.

این نوشیدنی بسیاربرای گرمازدگی مفیدبوده و درفصل گرماباعث افزایش شادابی و افزایش مقاومت فرد دربرابر گرما مي‌شود. نکته: از یخ زدن نوشیدنی جلوگیری شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.