چای آلبالو

چای آلبالو

نوشته شده در قسمت : بدون قهوه ، نوشیدنی گرم ، توسط مهدی منسومی

این روزها چای طعم‌دار خیلی بیشتر از قبل در میان مردم جا باز کرده و مخصوصا انواع چای کیسه‌ای طعم‌دار و میوه‌ای در سوپرمارکتها و فروشگاهها موجود است. اما اگر یک شب دوست داشتید و دنبال یک دمنوش میوه‌ای بودید، خودتان می‌توانید با مقداری آلبالوی تازه و بدون هیچ ماده افزودنی دیگر چای آلبالو درست کنید.
فکر می‌کنیم حداقل به عنوان یک نوشیدنی گرم و برای تفنن نوشیدنی مفیدی باشد، ضمن اینکه آلبالو خواص مختلفی پزشکی از جمله ضد حالت تهوع، فشار خون و موثر برای بیماری‌های کلیه و مثانه دارد که خواص آنرا می‌توانید از سایتهای تخصصی و پزشکی مشاهده کنید.

خب برای درست کردن چای آلبالو مقداری آلبالو شسته شده را داخل یک قوری چینی بریزید، مقدار آلبالو بستگی به تعداد نفرات و اینکه دوست دارید چقدر چای‌تان طعم‌دار باشد دارد، پیشنهاد می‌کنم که دست و دلباز باشید.

چای آلبالو درست کنید

روی آلبالوها آبجوش بریزید و قوری را روی کتری قرار دهید تا چای آلبالو دم بکشد، مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه منتظر باشید. ۵ دقیقه قبل از اینکه چای را در فنجان بریزید با یک قاشق آلبالوهای در قوری که حالا دیگر نرم شده‌اند را باهم مخلوط کنید، طوری که آلبالوها حسابی له شوند.
چای آلبالو را در فنجان یا استکان بریزید. رنگی که در همین تصویر می‌بینید برای همین چای آلبالو است که هیچ رنگ‌دهنده و ماده اضافه‌ای به آن اضافه نشده است.

نظرات کاربران

پاسخ دهید

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.