هات چاكلت

هات چاكلت
شكلات داغ درست كنيد

نوشته شده در قسمت : بدون قهوه ، نوشیدنی گرم ، توسط مهدی منسومی

تو اين شبهاي سردِ زمستون يه نوشيدني داغِ داغِ مثِ هات‌چاكلت خيلي مي‌چسبه، البته قبلا يه بار درمورد هات‌چاكلت نوشته بوديم اما اين بار نوبتِ هات‌چاكلت با طعم پرتقال و دارچينِ؛ هات‌چاكلت از اون نوشيدني‌هاي گرمِ كه مي‌شه با طعم‌هاي مختلف درستش كرد. طرز تهيه‌ش خيلي ساده‌ست و مي‌تونيد توي خونه هم، با طعمي كه دوست داريد درستش كنيد. تا فراموش نكردم همين جا بگم اين نوشيدني را يكي از همراهان خوبِ اين سايت برامون فرستاده و من شخصا نسبت به نوعِ اول بيشتر پسنديدمش.

طرز تهيه يك فنجان هات چاكلت طعم دار

تهيه هات‌چاكلت براي يك نفر:
يك فنجان شير سرد
دو قاشقِ مرباخوري پودر كاكائو
مقداري شكلات تخت (به اندازه 40 يا 50 گرم)
مقداري يك پرتقال تازه
پودر دارچين

من اولِ پودر كاكائو رو به شير سرد اضافه كردم و روي شعله گاز قرار دادم، بعد از اينكه شير داغ شد شكلاتهاي تخته‌اي را بهش اضافه كردم. با هم زدن شير، شكلات و پودر كاكائو با هم مخلوط شد.
بعد از جوشيدن شير، شيرجوش را از روي حرارت برداريد، دو يا سه پر پرتقال را از پوست جدا كنيد، آنرا تكه تكه كنيد و گوشت پرتقال را به شير اضافه كنيد، مقداري دارچين هم اضافه كنيد و اين بار شير جوش را روي حرارت قرار دهيد، باز هم هم بزنيد تا كمي جوش بخورد. حالا بفرماييد يك فنجان هات‌چاكلت با طعم پرتقال و دارچين.
اگر كه دوست داشتيد مي‌تونيد هات چاكلت رو با خامه و دارچين تزئين كنيد. فراموش نكنيد قبل از اينكه شكلات داغ رو سرو كنيد، اونو از صافي عبور بدهيد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.