قهوه‌ی فرانسه

قهوه‌ی فرانسه

نوشته شده در قسمت : نوشیدنی گرم ، پايه قهوه ، توسط مهدی منسومی

یکی از نوشیدنی‌های گرم و محبوب قهوه‌ی فرانسه‌  است. تهیه این قهوه کار خیلی سختی نیست و اگر در منزل هم یک دستگاه قهوه‌ساز خانگی و یا فرنچ‌پرس داشته باشید به راحتی می‌توانید آنرا تهیه کنید. خیلی از افراد اعتقاد دارند قهوه فرانسه به نسبت انواع قهوه‌ها رقیق است. معمولا قهوه فرانسه را در یک فنجان بزرگ سرو می‌کنند. قهوه فرانسه زیر با استفاده از یک دستگاه خانگی تهیه شده است:

.

 

یک لیوان قهوه فرانسه

 

.

بیشتر درباره قهوه فرانسه:
برای درست کردن قهوه فرانسه بر خلاف قهوه‌ ترک باید از یه دستگاه «قهوه‌ساز» استفاده شود که در بازار انواع و اقسام و قیمتهای متفاوتی دارد، از دستگاههای کوچک که یک فنجون قهوه تولید می‌کنه یا مدلهایی که پارچ شیشه‌ای دارند و حتی مدلهای تمام اتوماتیک.
ساختار درست کردن این قهوه طوریِ است که خود دانه های قهوه رو در یه فیلتر (معمولا کاغذی و برای بعضی مدلها هم پلاستیکی و …) ریخته می شوند و آب به صورتِ قطره‌ای و با فشار روی ی قهوه ریخته می‌شود و نهایتا قهوه داخلِ لیوان یا پارچ مخصوص ریخته می‌شـود.
دانه‌های قهوه‌ی فرانسه درشت‌تر از قهوه‌ی ترک آسیاب می شوند و از دانه‌های انواع قهوه کاملا متمایز می‌شوند. قهوه‌ی فرانسه را می توان به صورت تلخ (یا قهوه‌ی سیاه) و یا با شیر خورد.

.

تصویر زیر یک قهوه فرانسه است که با استفاده از دستگاههای اتوماتیک و در یک کافه سرو شده است. در خیلی از کافه‌ها این قهوه به عنوان قهوه دمی شناخته می‌شود و با فرنچ‌پرس سرو می‌شود.

.

قهوه فرانسه

نظرات کاربران

6 پاسخ به “قهوه‌ی فرانسه”

 1. جاکتابی می‌گه:

  سلام و درود

  امروز با سایت‌تون آشنا شدم و ازش خیلی استفاده کردم اما توضیحات‌تون در برخی موارد کامل و فنی نیست!
  من مایلم که علمی‌تر و فنی‌تر با این موارد مواجه بشم.
  یک پیشنهاد هم دارم و اون ارائه تصاویر از انواع سرو یک نوشندنی هست. می‌تونه برای کافه‌دارها یا کسانی که می‌خوان از مهموناشون زیبا پذیرایی کنن مفید باشه.

  • مدیر سایت می‌گه:

   دوست عزیز سلام، از انتقاد شما بسیار خوشحالیم. تلاش می‌کنیم تا مطالب بیشتری در مورد سرو نوشیدنی‌ها با همکاری کافه‌ها آماده کنیم.

 2. sasan می‌گه:

  سلام
  قهوه آخری که کرمی رنگ شده زیر پرس دستگاه اسپرسو ساز بوده؟

 3. الیاس می‌گه:

  با تشکر از مطالبتون امیدوارم کامتون شاد باشه در پناه حضرت حق

 4. محمد می‌گه:

  درود
  مقدار اب داخل مخزن و قهوه داخل فیلتر باید چطور باشه؟ مخصوصا مقدار قهوه؟
  با سپاس

پاسخ دهید

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.