فلت‌وایت

فلت‌وایت
فلت وايت يا لاته؟

نوشته شده در قسمت : نوشیدنی گرم ، پايه قهوه ، توسط مهدی منسومی

فلت وایت هم یکی دیگه از انواع و اقسام نوشیدنی‌هایِ بر پایه اسپرسو ست، اگر شما هم جزء کسانی هستید که طعم شیر با قهوه را دوست دارید به احتمال زیادی فلت وایت را هم دوست خواهید داشت. قبلا تو بخش تخصصی‌تر در مورد ترکیب نوشیدنی‌های مختلف بر پایه قهوه نوشته بودیم +

در مورد تفاوت لاته باید گفت که لاته شیر بیشتری دارد، Edward Cutcliffe صاحب یک کافه در سیدنی می‌گوید فلت وایت به صورت میانگین از یک شات اسپرسو و حدود ۱۸۰ میلی‌لیتر شیر تشکیل شده در حالی که لاته شامل ۲۲۰ میلی‌لیتر شیر است.

اینجاست که باید بگیم حدود ۲۰ درصد از کافه لاته از کف شیر تشکیل می‌شه اما در مورد فلت وایت اثری از کف شیر نیست، باید دقیقا همون مقداری که اسپرسو ریختید رو با شیر جوشیده پر کنید. در بعضی از کافه‌ها به اشتباه فلت وایت را یک جور لاته کوچک می‌دانند اما این در واقع صحیح نیست و این دو، دو نوشیدنی مختلف هستند. یکی دیگر از تفاوتها هم در نوع شکل ظاهری سرو آنهاست که فلت وایت معمولا بدون کف شیر سرو می‌شود.

طرز تهیه فلت وایت

 

شاید برایتانجالب باشه اگه بدانید که فلت‌وایت اولین بار در استرالیا و نیوزلند در سال ۱۹۸۰ تهیه شده و از آن تاریخ به بعد یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار در کافه‌های مختلف تبدیل شده است، معمولا به خاطر حجم فلت وایت آنرا رو در فنجان‌های بزرگ و یا در ماگ سرو می‌کنند.

فلت وایت به روایت استارباکس را نیز اینجا بخوانید.

نظرات کاربران

پاسخ دهید

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.