فلت‌وايت

فلت‌وايت
فلت وايت يا لاته؟

نوشته شده در قسمت : پايه قهوه ، نوشیدنی گرم ، توسط مهدی منسومی

فلت وايت هم يكي ديگه از انواع و اقسام نوشيدني‌هايِ بر پايه اسپرسو ست، اگر شما هم جزء كساني هستيد كه طعم شير با قهوه را دوست داريد به احتمال زيادي فلت وايت را هم دوست خواهيد داشت. قبلا تو بخش تخصصي‌تر در مورد تركيب نوشيدني‌هاي مختلف بر پايه قهوه نوشته بوديم +

در مورد تفاوت لاته بايد گفت كه لاته شير بيشتري دارد، Edward Cutcliffe صاحب يك كافه در سيدني مي‌گويد فلت وايت به صورت ميانگين از يك شات اسپرسو و حدود 180 ميلي‌ليتر شير تشكيل شده در حالي كه لاته شامل 220 ميلي‌ليتر شير است.

اينجاست كه بايد بگيم حدود 20 درصد از كافه لاته از كف شير تشكيل مي‌شه اما در مورد فلت وايت اثري از كف شير نيست، بايد دقيقا همون مقداري كه اسپرسو ريختيد رو با شير جوشيده پر كنيد. در بعضي از كافه‌ها به اشتباه فلت وايت را يك جور لاته كوچك مي‌دانند اما اين در واقع صحيح نيست و اين دو، دو نوشيدني مختلف هستند. يكي ديگر از تفاوتها هم در نوع شكل ظاهري سرو آنهاست كه فلت وايت معمولا بدون كف شير سرو مي‌شود.

طرز تهيه فلت وايت

 

شايد برايتانجالب باشه اگه بدانيد كه فلت‌وايت اولين بار در استراليا و نيوزلند در سال 1980 تهيه شده و از آن تاريخ به بعد يكي از نوشيدني‌هاي پرطرفدار در كافه‌هاي مختلف تبديل شده است، معمولا به خاطر حجم فلت وايت آنرا رو در فنجان‌هاي بزرگ و يا در ماگ سرو مي‌كنند.

فلت وايت به روايت استارباكس را نيز اينجا بخوانيد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.