دمنوش نعنا و میخک

دمنوش نعنا و میخک

نوشته شده در قسمت : دارويي ، نوشیدنی گرم ، توسط سمیه آتشی

اگه به دنبال یه دمنوش با طعم و عطر جدید هستید نوشیدنی گرم نعناع و میخک رو امتحان کنید. طعم این دمنوش به خاطر میخک برای من جدید و نا آشنا بود.
برای آماده کردن این دمنوش گیاهی نعنای تازه و میخک را به همراه آب جوش در یک قوری چینی یا سفالی روی حرارت غیر مستقیم به مدت ۵ دقیقه قرار دهید تا دم بکشد.
این دمنوش را می توانید به همین شکل و یا اگر آنرا شیرین‌تر می‌پسندید با نبات و یا عسل شیرین کنید. امیدوارم از طعم میخک خوشتون بیاد…

نوشیدنی گرم با طعم نعناع و میخک

نظرات کاربران

5 پاسخ به “دمنوش نعنا و میخک”

 1. خوردن و مصرف دهانی میخک منع پزشکی داره … خیلی هم زیاد
  برای این موضوع
  به اسناد FDA ( غذا و داروی امریکا ) مراجعه کنید

  • مدیر سایت می‌گه:

   البته من روی وب چیزی در مورد منع استفاده میخک پیدا نکردم. ممنون می شویم اگر شما هم لینک منبع را اعلام کنید، همزمان ما هم از چند پزشک در این مورد استعلام خواهیم کرد.

 2. با سلام،
  خدمت دوستان مخصوصاً آقای شهرام گندابی عرض میکنم که در کشور ترکیه که شبیه ایران فرهنگی غنی و قدیمی دارد میخک تقریباً پای ثابت غذاهاست و مقدار آن با توجه به غذا کم یا زیاد میشود و در مهمانبها و رستورانهای مجلل بعد از غذا میخک تعارف میشود و اکثراً عادت دارند و میجوند، اعتقاد دارند بسیار نافع است.
  خمیر دندان سنتی آن در هندوستان هم رایج است.
  ممنون

 3. ضمناً نظر جناب دکتر روازاده در خصوص اف دی ای آمریکا را بخوانید خیلی جالبه

 4. صادق .خ می‌گه:

  دوستان میخک جزو جدا نشدنی غذاهای عربی مخصوصا غذاهای گوشتی هست …ولی دمنوش میخک اولین بار شنیدم و البته قصد دارم درست کنم..نمیدونم با دارچین هم میشه یا خیر

پاسخ دهید

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.