کاهش وزن با نوشیدن قهوه

کاهش وزن با نوشیدن قهوه

نوشته شده در قسمت : اختصاصی ، كمي تخصصي‌تر ، توسط مدیر سایت

نقش قهوه در یک برنامه کاهش وزن همواره به طور جدی مورد بحث و بررسی متخصصان تغذیه بوده است. قهوه هم دارای اثر مثبت و هم دارای اثر منفی بر روی سلامتی و وزن افراد با توجه به مقدار و چگونگی مصرف این نوشیدنی است. در ادامه نکانی بیان خواهد شد موارد مربوط به کاهش وزن با نوشیدن قهوه را پوشش می‌دهد.

– پرهیز از خامه و شکر به همراه قهوه:
این روش یکی از روشهای کاملا موثر و مشخص در کاهش وزن با مصرف قهوه است. اضافه کردن شکر و خامه به قهوه می‌تواند کالری معادل یک تخته شکلات یا حتی بیشتر را در قهوه ایجاد کند، اگر تمایل زیادی به نوشیدن قهوه دارید و در صورتی که نمی‌توانید این میل را از خود دور کنید توصیه می‌شود تا از شیر کم‌چرب و شیرین‌کننده‌های بدون قند به جای خامه و شکر استفاده نمایید.

– نوشیدن یک فنجان قهوه پس از شام جهت کم‌کردن تمایل افراطی به قهوه:
یکی از نکات مثبت قهوه، نقش آن به عنوان از بین برنده اشتهاست. به این منظور هر شب پس از صرف شام، نوشیدن یک فنجان قهوه را در برنامه خود قرار دهید.
ادامه این روند به شما کمک خواهد کرد تا تمایل‌تان برای مصرف دسر و دیگر اسنک‌ها در پاسی از شب کاهش یابد. فراموش نکنید که می‌توانید مدت کوتاهی پس از صرف شام یا نوشیدنی قهوه پس ز شام دندان‌هایتان را مسواک بزنید. در این صورت داشتن دهان و دندانی تمیز کمک می‌کند تا وسوسه‌تان برای خوردن هر چیزی پیش از رفتن به رختخواب کاهش یابد.

کاهش وزن با قهوه

– نوشیدنی قهوه یک ساعت پیش از شروع تمرینات ورزشی:
نوشیدنی قهوه پیش از تمرینات ورزشی می‌تواند انرژی و هوشیاری افراد را بالا ببرد و در نهایت کمک می‌کند تا تمرینات سخت و شدید را با تمرکز بهتری انجام دهید. قهوه همچنین به بهبود عملکرد مفاصل و درد ماهیچه‌ای کمک می‌کند. هر چند بخواهید تا از نوشیدن قهوه پیش از انجام تمرینات اجتناب کنید اسید ناشی از هیجان و تحرکات بدنی می‌تواند منجر به ناراحتی در ناحیه شکم شود.

-همراهی قهوه با مقادیر کافی و مناسب آب

در بسیاری از افراد قهوه به عنوان یک مدر عمل می‌کند. به این معنا که نوشیدنی قهوه می‌تواند به از دست دادن آب بدن منجر شود. جهت حفظ آب بدن و پر نگه داشتن معده از مقادیر کافی آب به ازای هر فنجان قهوه یک فنجان آب بنوشید.
خوب است بدانیم: برای کسب بهترین نتیجه در کاهش وزن، نوشیدن قهوه را با یک رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام تمرینات منظم همراه کنید و در نهایت فراموش نکنید که وابستگی تنها به یک بخش از رژیم غذایی‌تان جهت کاهش وزن (مانند رعایت نوشیدن قهوه) نمی‌تواند گزینه چندان مناسبی باشد.

برگرفته از نشریه نوشیدنی ها

نشریه دنیای نوشیدنی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.