شروع تازه: آبگیری میوه و سبزیجات

شروع تازه: آبگیری میوه و سبزیجات

نوشته شده در قسمت : اختصاصی ، كمي تخصصي‌تر ، توسط مهدی منسومی

در سال جدید مصرف میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. در اینجا هر آنچه باید برای شروع آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات بدانید ارائه شده است.
همه ما قبلا این را شنیده‌این که مصرف روزانه یک سیب بیماری‌ها را دور می‌سازد و این موضوع قطعا خوب به نظر می‌رسد اما واقعا کسی این کار را انجام می‌دهد؟
پس از زیاده‌روی در خوردن خوراکی‌خا در تعطیلات زمان خوبی برای ایجاد یک تغییر سلامت بخش می‌باشد. جای تعجب نیست که به جای مصرف چند عدد سیب از روشی فراتر از آن استفاده کنید.

.

آبگیری میوه و سبزیجات

.

به آب‌گیری 101 که یکی از موثرترین روشها برای تغذیه Pink of health می‌باشد خوش آمدید. آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات شما را قادر می‌سازد تا مواد مغذی موثری را به دست آورید که بدن به آسانی جذب می‌کند. متخصص تغذیه ورزش Harvie de Baron می‌گوید: «با وجود آنکه رژیم غذایی روزانه شما ممکن است میوه‌ها و سبزیجات را در بگیرد، آب‌گیری می‌تواند برایتان سودمند باشد.» به عنوان مثال در یک لیوان 450 میلی‌لیتری از آب میوه‌ها یا سبزیجات شما می‌توانید از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌های فعال دو سیب، یک پیمانه آناناس، یک پیمانه آب نارگیل تازه، یک پیمانه سبزیجات و یا یک نارنگی برخوردار شوید.

.

آبگیری میوه و سبزیجات

.

شما می‌توانید از طریق آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات مقدار بیشتری از آنها را نسبت به آنچه معمولا در یک وعده غذایی معمولی وجود دارد، مصرف کنید. البته فواید آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات بسیار زیاد می‌باشد. مصرف روزانه آنها پوست را شفاف‌تر می‌سازد، علائم پیری را از بین می‌برد. میزان انرژی را افزایش می‌دهد و حتی باعث کاهش وزن می‌شود. بنابر نظر Kat Azanza  یک مرکز خدمات آبگیری میوه‌ها و سبزیجات طراحی شده برای شهرنشینان پرمشغله را راه اندازی کرده است. «این همچنین یک روش طبیعی برای سم زدایی می‌باشد.» او می‌گوید «تقریبا همه سبزیجات با برگهای سبز را می‌توان آب گرفت و می‌توان برای افزودن طعم شیرینی و ترکیب طعم‌ها از یک میوه متناسب با فصل استفاده کرد»، «ما خوشبختیم که در یک کشور گرمسیری زندگی می‌کنیم که در آن میوه تازه به وفور یافت می‌شود» با این وجود برجسته‌ترین ویژگی آبگیری میوه‌ها و سبزیجات این است که به جلوگیری از سرطان کمک می‌کند. به عقیده دکتر Romulade Villa متخصص غده شناسی تغذیه «میوه و سبزیجات مواد مغذی معدنی دارند که دارای خواص ضد سرطانی می‌باشند» آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات علاوه بر خوردن غذاها به همراه میوه‌ها و سبزیجات،‌ توان مواد معدنی ضد سرطانی مصرف شده را افزایش خواهند داد. او افزود نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده در کارخانه ممکن است دارای قند فراوانی باشند، در حالیکه فقط مصرف آب سیب و پرتقال محدود کننده است، نکته مهم در مصرف میوه‌ها و سبزیجات سالم و متنوع است.

ادامه مطلب به زودی….

.

.

به نقل از :

نشریه دنیای نوشیدنی

پیشنهاد خرید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.