آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات

آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات

نوشته شده در قسمت : اختصاصی ، كمي تخصصي‌تر ، توسط مهدی منسومی

پیشنهاد می‌کنیم اگر که مطلب قبلی را نخواندید ابتدا شروع تازه را از اینجا بخوانید.

آیا شما همیشه تصمیم گرفته‌اید آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات را شروع کنید اما نمی‌دانستید که از کجا این کار را آغاز کنید؟ من از یک رژیم غذایی نسبتا متعادل پیروی می‌کنم که شامل میوه و سبزیجات در هر وعده غذایی می‌باشد. چرا باید از آب‌میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنم؟
آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات موثرترین روشی است که آنزیم‌ها و مواد غذایی مورد نیاز بدن را با خالص‌ترین شکل آنها فراهم می‌کند. Azanza می‌گوید اکثر سبزیجاتی که ما با وعده‌های غذایی خود می‌خوریم اغلب به صورت پخته می‌باشند و در نتیجه مدت زیادی حاوی بیشتر آنزیم‌ها و مواد غذایی نمی‌باشند. از طریق آب‌گیری سبزیجات، بدن ما تمام این مواد را بهترین شکل ممکن دریافت می‌کند. با این روش فرآیند هاضمه سریعتر می‌شود و مواد معدنی به راحتی جذب بدن می‌شوند که به معنی فعالیت کمتر برای بدن است.

.

نوشیدن آب‌میوه‌ها و سبزیجات تازه با معده خالی صحبح است؟
بنا به نظر Azanza  نوشیدن آب میوه‌ها و سبزیجات با معده خالی در واقع بسیار خوب است. آب میوه‌ها و سبزیجات می‌توانند بلافاصله جذب حریان خونی شده و بدن بلافاصله از آن بهره‌مند شود. اگر بعد از یک وعده غذایی آب‌میوه‌ها و سبزیجات را بنوشید، معده شما مشغول هضم غذایی که خورده‌اید خواهد بود. به همین دلیل است که خوردن میوه‌ها نیز قبل از غذا توصیه می‌شود.

.

نوشیدن آب‌میوه‌ها و سبزیجات تازه

.

.

برخی از دستورات تهیه‌های آب‌میوه‌ها و سبزیجات حاوی موادی مانند کلم سبز هستند که به سختی یافت می‌شوند. از چه سبزیجاتی به جای آنها می‌توان استفاده کرد؟
این مواد به دلیل فوایدشان در دستور تهیه‌های آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات رایج هستند. توصیه Baron De  جستجوی محصولات محلی مانند کلم پیچ، کلم بروکلی، اسفناج، برگ ترب، برگ چغندر و غیره می‌باشند که حاوی آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌های فعال به میزانی است که قابل مقایسه با کلم سبز و کاله هستند.

.

انتخاب مواد ارگانیک در مقایسه با مواد خوراکی معمولا چقدر حاوی اهمیت است؟
Azanza می‌گوید محصولات ارگانیک همیشه غالب بر محصولات غیر ارگانیک می‌باشند، زیرا عاری از آفت کش‌ها و مواد سمی هستند. با این وجود اگر شما از بودجه کافی برخوردار نیستید و یا دسترسی به مواد ارگانیک را ندارید، مواد غیر ارگانیک بهتر از هیچ چیز (نبودن آنها) می‌باشد. شما باید تلاش بیشتری در پاک کردن یا پوست کندن صحیح سبزیجات داشته باشید.
De baron پاکسازی سبزیجات و میوه‌های غیر ارگانیک را از طریق روش‌های طبیعی توصیه می‌کند، خواباندن در محلول سرکه و آب که فقط باید یک قاشق سوپ خوری سرکه طبیعی به ظرف آب اضافه نمود و از آن برای شستن میوه‌ها و سبزیجات استفاده کرد.

.

آیا بلافاصله پس از نوشیدن چندین لیوان آب میوه‌ها و سبزیجات احساس متفاوتی خواهیم داشت؟
آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات یک راه حل سریع نیست. De Baron می‌گوید برخی از افراد به اشتباه آب میوه‌ها و سبزیجات را به رژیم‌های غذای غنی کلسترول خود اضافه می‌کنند. قطعا آب میوه‌ها و سبزیجات ویتامین‌ها و مواد معدنی را فراهم می‌کند. اما این افراد از حداکثر فواید آب‌گیری بهره‌مند نخواهند شد. این روش را یک عادت طولانی مدت بسازید و تفاوت آنرا خواهید دید!

.

.

منبع:نشریه دنیای نوشیدنیها

نشریه دنیای نوشیدنی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم، این مطالب را هم مشاهده کنید.